Godło Polski

Aktualności

Wizyta Nauczycieli z Niemiec

wymiana 2 W dniach od 23 - 25 września gościliśmy w naszej szkole delegację z zaprzyjaźnionej OSZ für Bürowirtschaf I z Berlina na czele z dyrektorem placówki, panem Volkerem Gandem. Do naszej szkoły zawitali również pracownicy domu spotkań młodzieży „Haus Kreisau”.

Celem wizyty wizyty było podsumowanie projektu, który odbył się w grudniu ubiegłego roku oraz wypracowanie kierunków działań i programu kolejnej wymiany, która będzie miała miejsce w maju 2015 roku.Pierwszego dnia spotkania goście zostali przyjęci w szkole, grze odyło sie seminarium podsumowujące ubiegłoroczną wymianę modzieży.

Dzień zakończył się uroczystą kolacją, na której swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, a wśród nich pan Paweł Kowzan – Starosta Powiatu Szamotulskiego w towarzystwie Członka Zarządu, pana Kazimierza Michalaka oraz przedstawicielki fundacji Amicis na czele z panią Janiną Szablewską.Środa była kolejnym dniem polsko-niemieckiego spotkania nauczycieli i pedagogów. Nasi przyjaciele z Niemiec mogli dzisiaj m. in. zobaczyć wroniecki rynek oraz Muzeum Ziemi Wronieckiej. W programie dnia miało miejsce seminarium, na którym ustalono cele kolejnej wymiany młodzieży oraz ogólne ramy programowe spotkania w Gdańsku. Tematem ustaleń była również druga część projektu, która odbędzie się jesienią 2015 roku w Berlinie.
Zaproszeni goście mieli dziś okazję spotkać się z gronem pedagogicznym naszej szkoły oraz skonsumować wspólnie tort symbolizujący przyjaźń miedzy Niemcami i Polakami.
Wieczór obfitował w liczne atrakcje da naszych gości. Mieli możliwość poznania przepięknej puszczy w takcie przejazdu bryczkami oraz biesiadowania przy ognisku w Chacie Zbójców.Wizyta gości z Berlina dobiegła końca. W trakcie ostatniego dnia pedagodzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych placówek poznali uczniów, którzy w maju i listopadzie przyszłego roku będą brali udział w polsko-niemieckich projektach w ramach wymian młodzieży.
Na koniec dokonaliśmy ewaluacji naszego spotkana i ustaliliśmy termin rewizyty w Niemczech. Wspólnie spędzone trzy dni były czasem bardzo intensywnej pracy, ale dały nam kolejną możliwość bliższego poznania się i zacieśnienia więzów przyjaźni.

Joanna Kubiak

 

wymiana 2 wymiana 3 wymiana 4 wymiana 5

 

 

 

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki