Świadomi i Bezpieczni...

kurator 1

W trosce o bezpieczeństwo naszej młodzieży w dniu 07.11.2014 dla uczniów klas I Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klas I i II Technikum Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Odpowiedzialność nieletnich w świetle prawa”,

przeprowadzone przez panią Katarzynę Major kuratora zawodowego Sądu Rejonowego w Szamotułach. W trakcie zajęć młodzież została zapoznana z prawem dotyczącym wykroczeń nieletnich w sytuacjach kradzieży, bójek, chuligańskich zachowań, jak również w sytuacjach demoralizacji: wagarów, palenia papierosów, spożywania alkoholu oraz używania środków odurzających. Ponadto dowiedzieli się, jakie mogą ich spotkać sankcje prawne za niewłaściwe korzystanie z telefonów komórkowych oraz Internetu. Uczniowie zostali również poinformowani, jaką mogą ponieść odpowiedzialność za popełniane czyny karalne oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane przez Sąd wobec osób małoletnich, które weszły w konflikt z prawem.
Przekazana wiedza z pewnością wpłynie na podniesienie świadomości oraz odpowiedzialności i bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.

Pedagog szkolny - Hanna Siuda

kurator 1 kurator 2 kurator 3 kurator 4