Godło Polski

Aktualności

Świadomi i Bezpieczni...

kurator 1

W trosce o bezpieczeństwo naszej młodzieży w dniu 07.11.2014 dla uczniów klas I Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klas I i II Technikum Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Odpowiedzialność nieletnich w świetle prawa”, 

przeprowadzone przez panią Katarzynę Major kuratora zawodowego Sądu Rejonowego w Szamotułach. W trakcie zajęć młodzież została zapoznana z prawem dotyczącym wykroczeń nieletnich w sytuacjach kradzieży, bójek, chuligańskich zachowań, jak również w sytuacjach demoralizacji: wagarów, palenia papierosów, spożywania alkoholu oraz używania środków odurzających. Ponadto dowiedzieli się, jakie mogą ich spotkać sankcje prawne za niewłaściwe korzystanie z telefonów komórkowych oraz Internetu. Uczniowie zostali również poinformowani, jaką mogą ponieść odpowiedzialność za popełniane czyny karalne oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane przez Sąd wobec osób małoletnich, które weszły w konflikt z prawem.
Przekazana wiedza z pewnością wpłynie na podniesienie świadomości oraz odpowiedzialności i bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.

Pedagog szkolny - Hanna Siuda

kurator 1 kurator 2 kurator 3 kurator 4
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki