Eurokoło prezentuje...

eurokolo 2

Od wielu lat Eurokoło działa na rzecz edukacji europejskiej w szkole i środowisku. Uczniowie angażują się w ciekawe działania propagujące wiedzę o narodach i krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu przygotowują się do funkcjonowania w zjednoczonej Europie.

Formy działalności Eurokoła są różnorodne. Organizowane są bowiem duże imprezy pod hasłem Dni Europejskich, spotkania z osobistościami, wycieczki krajowe i zagraniczne. Młodzież uczestniczy ponadto w konkursach i spotkaniach warsztatowych. Odbywają się także wyjazdy integracyjne, wigilie, pożegnania maturzystów. Razem świętuje się ponadto wspólne sukcesy. Zajęcia Eurokoła są wspaniałą okazją do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni oraz pożytecznego spędzania wolnego czasu. Każdy uczeń szkoły może dołączyć do 25 osobowej grupy Młodych Europejczyków.

Serdecznie zapraszamy do oglądania krótkiej prezentacji wydarzeń w latach 2004-2014.

Agnieszka Sobkowiak