Święto Niepodległości - Oficjalne Uroczystości

11 listopada

11 listopada jest niezwykle ważnym Świętem Narodowym. W tym dniu wspominamy poległych walczących o niepodległą Polskę. Otaczamy pamięcią wszystkich tych znanych z imienia i nazwiska, jak i bezimiennych bohaterów dzięki, którem dane jest nam żyć w kraju wolnym i niepodległym. Przybliżanie postaci wybitnych Polaków ma na celu nie tylko pogłębienie

wiedzy historycznej ale także wzbudzanie uczucia dumy z bycia Polakiem a przez to postaw patriotycznych w młodym pokoleniu. Świadomi tej misji dyrekcja oraz nauczyciele zachęcają uczniów do uczestnictwa w obchodach Święta Odzyskanie Niepodległości wraz z mieszkańcami Wronek. Jak co roku Dyrektorowi Ryszardowi Firletowi towarzyszył Poczet Sztandarowy szkoły oraz liczna młodzież przybyła na Mszę Świętą oraz przemarsz ulicami miasta. Ich obecność jest dobitnym dowodem na to, iż takie wartości jak honor i ojczyzna również dla młodzieży XXI wieku wiele znaczą.

Joanna Kurek

11 listopada 11 listopada1