Godło Polski

Aktualności

Na Trasie IV Samsung Półmaratonu w Szamotułach

samsung 4

19 października 2014 roku w Szamotułach odbył się IV Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego wraz z opiekunami  kolejny raz zabezpieczała stronę organizacyjną tej popularnej w całej Wielkopolsce 


imprezy sportowej. W tym roku praca wolontariuszy rozpoczęła się już w sobotę, kiedy to pierwsza grupa pod opieką pana Sławomira Barszczewskiego miała za zadanie pomóc organizatorom w budowaniu trasy półmaratonu oraz linii startu i mety. W niedzielę grupa młodzieży pod opieką pani Agnieszki Rek – Duszyńskiej dbała o utracone przez biegaczy kalorie. Sprawnie, szybko i z uśmiechem na ustach wolontariusze wydawali ciepłe napoje, owoce i ciasto. O bezpieczeństwo i duchowe wsparcie na trasie półmaratonu dbała grupa kibicująca biegaczom, której opiekunkami były panie: Sylwia Popielska, Marlena Piekarek i Joanna Kurek.
Nadzwyczajną postawą wykazali się uczniowie Jakub Korbas i Sebastian Bartkowiak, którzy postanowili wspomóc na trasie panią, która biegła jako ostatnia. Wraz z nią pokonali dwa kilometry trasy, aby: „nie czuła się źle biegnąc na końcu zupełnie sama” – jak powiedzieli po ukończeniu trasy.

Nie pierwszy to raz, kiedy młodzież naszej szkoły chętnie pracuje w wolontariacie. Wystarczy wymienić: Program Ogólnopolski „Starszy brat, Starsza Siostra”, w którym od 11 lat pracuje pani Hanna Siuda - pedagog szkolny wraz z kolejnymi grupami młodzieży, akcja charytatywna „Góra grosza”, gdzie członkowie SU pracują nad uzbieraniem największej ilości groszy, udział w organizacji opisywanego powyżej Samsung Półmaraton od początku istnienia tej imprezy czy wreszcie organizacja koncertu charytatywnego na rzecz poszkodowanego w wypadku drogowym kolegi. 

Misją dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły jest wpajanie młodzieży słów „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”, które wypowiedział Johann Wolfgang Goethe

 

Joanna Kubiak

samsung 4 samsung 1 samsung 3 samsung 2
       
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki