Przedszkolaki w Szkole

przedszkolaki 2218 listopada w ZS Nr 2 we Wronkach mieliśmy przyjemność gościć dzieci pięcioletnie z Przedszkola nr 2 mieszczącego się na Placu Wolności. Grupa „Muchomorków” odwiedziła naszą szkołę, aby zobaczyć jak ćwiczą na lekcji wychowania fizycznego starsze koleżanki.

Zajęcia dla tej grupy przeprowadziła Sylwia Popielska z dziewczynami z klas IIIZA i IIIZB. Na zajęciach uczennice ćwiczyły w ogólnorozwojowym obwodzie strumieniowym, w którym rywalizowały międzyklasowo. Zwyciężyła klasa IIIZB. Na „torze przeszkód” swoje umiejętności sprawdziły również dzieci z przedszkola oraz ich wychowawczyni p. Małgorzata Sidor. Wszyscy za ten wyczyn otrzymali dyplomy, oraz słodki poczęstunek i wodę mineralną. Przeprowadzony został także quiz z wiedzy o grach zespołowych –dzieci musiały odgadnąć, którą piłką gra się w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną. Tutaj również wszyscy sobie dali radę.- W nagrodę otrzymali kolorowanki ze sportowcami i smaczne wafelki, które ufundowała Rada Rodziców i pan dyrektor Ryszard Firet. Na koniec wielką niespodziankę sprawiły dzieciom, dziewczyny z klasy IIITA Karolina i Edyta, które wręczyły im balony! Szczęśliwe maluchy zaprosiły starsze koleżanki do swojego przedszkola.

Trudno było nam się rozstać. W oddziale pięciolatków wciąż słychać wspomnienia z tamtego dnia. A my oglądamy fotografie, które zrobiła dla nas Ania Kaszkowiak z klasy IITA. To było miłe i pełne wrażeń spotkanie.

Sylwia Popielska

przedszkolaki 1 przedszkolaki 2 przedszkolaki 3 przedszkolaki 5