Zaduszki Poetyckie

zaduszki 220 listopada br. W kinie Halszka w Szamotułach odbyły się Zaduszki Poetyckie. Jest to konkurs recytatorski, w którym udział bierze młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu szamotulskiego. Naszą szkołę reprezentowały : Kamila Henschke (IIITA), Patrycja Grzelak (ITA) i Joanna Wallicht (ITA).

Uczennice przedstawiły wiersze i fragmenty prozy nieżyjących poetów i pisarzy. Po mistrzowsku zaprezentowała się Kamila Henschke, która otrzymała wyróżnienie za wiersz K.K Baczyńskiego „Gdy broń dymiącą” oraz za fragment prozy Ch. Bukowskiego „Szmira”.
Wyrazy uznania i gratulacje należą się również Patrycji i Joannie, które po raz pierwszy spróbowały swoich sił na „wielkiej” scenie.

Agnieszka Napierała

zaduszki 2 zaduszki 1