Godło Polski

Renesans szkoły zawodowej

reklama logoOd pewnego czasu na drzwiach wronieckich sklepów, zakładów rzemieślniczych i restauracji pojawiły się reklamy z logo naszej szkoły. Co one oznaczają? Odpowiedź jest prosta: w tych firmach odbywają praktyki zawodowe uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach. Pracodawcy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych, mający wieloletnią praktykę w kształceniu umiejętności zawodowych, od lat współpracują ze szkołą. Dowodem na to jest baza, licząca 70 przedsiębiorców kształcących w 21 zawodach. Partnerami ZS nr 2 są takie firmy jak Amica Wronki S.A., Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o., Spomasz Wronki Grupa SFPI Sp. z o.o., Gelg Sp. z o.o., Decodach Kaczmarek i Lis Sp. J., Hotel Olympic i wielu drobnych przedsiębiorców działających na terenie gminy i poza nią. Potwierdzeniem prężnego działania szkolnictwa zawodowego w szkole jest 100% zdawalność egzaminów w wielu kwalifikacjach. 

Zawodami cieszącymi się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży wybierającej naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej są: elektryk, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, fryzjer, sprzedawca, murarz, rolnik, stolarz, ślusarz, mechanik – monter maszyn i urządzeń, dekarz, kamieniarz, hydraulik, cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektromechanik, tapicer, piekarz czy operator obrabiarek skrawających.

Nauka trwa lata i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
Absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej może kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, gdzie ma przed sobą dwa lata nauki przygotowującej do egzaminu dojrzałości.
Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do wyboru Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zapewniamy doradztwo kierownika szkolenia praktycznego, który pomoże wybrać odpowiedniego pracodawcę. Informacje - na stronie internetowej szkoły: http://www.zs2-wronki.pl

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki