Dla Ucznia

Doradca Zawodowy

Celem działania szkolnego doradcy zawodowego jest przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu oraz drogi dalszego kształcenia. Szkoła pragnie by każdy uczeń naszej szkoły potrafił poradzić sobie w sytuacjach trudnych, takich jak: bezrobocie, adaptacja do nowych warunków pracy i mobilności zawodowej.

Działając na wielu polach dążymy do przygotowania ucznia do roli pracownika, a rodziców do efektywnego wspierania młodzieży w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych. Rolą doradcy zawodowego jest udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom i ich rodzicom, prowadzenie grupowych zajęć aktywizujących, które mają za zadanie przygotować uczniów do świadomego planowania kariery zawodowej.
Zapraszam uczniów oraz rodziców na konsultacje.

Szkolny doradca zawodowy - Joanna Kurek