plakat bibliotekaCZYTANIE JEST TRENDY!

Biblioteka szkolna łączy w sobie:

- wypożyczalnię,
- czytelnię,
- Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej,
- Szkolne Centrum Doradztwa Zawodowego.

Księgozbiór to dostęp do ponad 11.000 pozycji książkowych systematycznie wzbogacany o nowości pojawiające się na rynku wydawniczym, takich autorów jak: Nicolas Sparcs, Federico Moccia, Stephanie Mayer, J. R. R. Tolkien, G. R. R. Martin, Harlan Coben, Lee Child, Ewa Nowak, Katarzyna Michalak, Ewa Ficner-Ogonowska i wielu innych. Bogata oferta książek z różnych dziedzin, uzupełniana jest w oparciu o preferencje czytelnicze młodzieży!

Biblioteka pełniąc funkcję Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej wyposażona jest w sześć nowoczesnych stanowisk komputerowych z nieograniczonym dostępem do Internetu.

Księgozbiór dostępny jest nie tylko dla uczniów, nauczycieli czy pracowników szkoły. Do skorzystania z zasobów biblioteki zapraszamy również rodziców, dla których przygotowaliśmy m. in. książki z zakresu opieki, wychowania, problemów wieku dorastania czy profilaktyki.

W bibliotece działa Koło czytelnicze, którego głównym zadaniem jest prowadzenie bloga czytelniczego, informującego m. in. o zakupionych nowościach ( http://modanaczytanie.blogspot.com/ ). Aktywność koła to także udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

BIBLIOTEKA ZAPRASZA!

Dominika Rudy