Eurokoło

euro113NOWA prezentacja - TUTAJ!

Prezentacja o Eurokole - kliknij TUTAJ!

Eurokoło rozpoczęło swą działalność w listopadzie 2001r. Główny cel to zdobywanie i propagowanie wiedzy o krajach europejskich oraz przygotowanie do życia w Unii Europejskiej. Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 15.30 w klasopracowni historii (110). W klubowych spotkaniach warsztatowych uczestniczy ok. 15 osób.
Pod kierunkiem pani Agnieszki Sobkowiak organizowane jest szkolne święto, czyli DZIEŃ EUROPEJSKI. Klubowicze przygotowują konkursy oraz plakaty informacyjne o krajach członkowskich UE.
Ważnym elementem pracy "EUROKOŁA" jest także utrzymywanie kontaktów międzynarodowych. W 2002r. Klub Europejski był z 10-dniową wizytą u holenderskich przyjaciół. W maju 2003r. uczniowie zaprosili Holendrów do naszej szkoły. W listopadzie 2006r. delegacja EUROKOŁA uczestniczyła w międzynarodowej konferencji pod hasłem "Młodzież w Europie - dziś i przyszłości". Podczas niej przedstawiciele EUROKOŁA mieli możliwość spotkania się z młodzieżą z zaprzyjaźnionych z Wronkami miast: z Landwarowa (Litwa), Plerin ( Francja), i Beverwijk ( Holandia). W 2007r. Eurokoło uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do stolicy Czech Pragi. W programie znalazło się także zwiedzanie Zamku w Książu oraz Kościoła Pokoju w Jaworze.
Członkowie koła założyli sobie cel, by wyzwalać ducha europejskiego i poszerzać wiedzę społeczności szkolnej na temat państw członkowskich UE. Dlatego co roku tematem Dnia Europejskiego jest inne państwo. Dotychczas mieliśmy już Dzień Brytyjski(2005), Niemiecki(2006), Hiszpański(2007), Włoski(2008), Francuski(2009). W lutym 2010r. zaprosimy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz wszystkich uczniów na Dzień Czeski!
Kilka tygodni przed imprezą przeprowadzany jest konkurs wyłaniający zespoły, które mają największą wiedzę na temat danego państwa. Potem następuje finał konkursu. Jest on wzbogacony prezentacją rekwizytów z krajów unijnych, muzyki oraz występów klubowiczów w charakterystycznych dla państw strojach. Pzień Europejski jest organizowany z dużym rozmachem i zawsze angażuje wielu uczniów. W efekcie młodzież uczy się tolerancji i szacunku dla ludzi innych krajów, przełamuje uprzedzenia oraz miło spędza czas.

eurokolo 1 eurokolo 2 eurokolo 3 eurokolo 4
eurokolo 5 eurokolo 6 eurokolo 7 eurokolo 8