Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2017/2018

Poczet sztandarowy: Dawid Bartkowiak, Gracjan Prętki, Łukasz Starczewski

Poczet sztandarowy rezerwowy: Jakub Wójcik, Mateusz Joński, Jakub Kaczmarek

Nagłośnienie: Jakub Laurentowski, Oleksii Steblii

Samorząd Uczniowski reaktywował swoją działalność we wrześniu 1999r. Wszyscy jego działacze nieustannie propagują idee samorządności oparte na mocnych filarach demokracji i ścisłej współpracy. Podejmując wszelkie działania kierują się dobrem społeczności szkolnej i lokalnej. Walczą o respektowanie praw ucznia, praw człowieka i wszelkich przyjętych w Zespole Szkół Nr 2 zasad. Reprezentują szkołę, uczestnicząc w licznych uroczystościach rangi państwowej i lokalnej. Kultywują tradycje, dbają o rytuały naszej szkoły, a także pamięć o Patronie.
Samorząd Uczniowski posiada swój własny regulamin oraz plan działań na rok szkolny. Uczestnictwo w jego strukturach jest dobrowolne. Nowi członkowie muszą się wykazać chęcią działania oraz posiadać pozytywną opinię.

Przykłady działalności Samorządu Uczniowskiego:

• wspieranie działań wolontaryjnych, w tym ogólnopolskiej Góry grosza, Skarpeta Św. Mikołaja, Szlachetna Paczka, Mikołaje w akcji i inne,
  • organizacja wyjazdów edukacyjnych typu „Noc Naukowców”, Festiwal Nauki i Sztuki, wykłady otwarte uczelni wyższych czy Targi Edukacji,
  • udział w ogólnopolskiej kampanii wiedzy o HIV i AIDS,
  • praca wolontariuszy przy organizacji Samsung półmaraton, Wronieckiej Dychy, pikniku ekologicznego, dni Wronek,
  • organizacja Dnia życzliwości, Andrzejek, Mikołajek i innych,
  • pomoc w organizacji uroczystości szkolnych oraz zaangażowanie w działania związane z promocją szkoły.

opiekun SU: Dominika Rudy

.